Nezodpovedný spoločník II. Hra pokračuje

Autor: Martin Sičák | 14.10.2011 o 20:32 | (upravené 14.10.2011 o 20:37) Karma článku: 10,59 | Prečítané:  1236x

Tento týždeň bol zaujímavý pre Slovensko tým, že padla slovenská vláda. Ale môžeme byť pokojný, Euroval II. aj tak náš parlament odsúhlasí. Hra, ktorá sa začala, však pokračuje. Všetci ľudia by mali pochopiť, že o záchranu Grécka, Eura, eurozóny, či Európskej únie neide. O čo vlastne potom tu naozaj ide?

Celá táto falošná solidarita je hra skorumpovaných europolitikov, súkromných veriteľov a občanov jednotlivých štátov Európy, ktorí majú v tejto hre asi takú pozíciu, akú má fackovací panák v hre „Daj mi facku.“ Stalo sa čo som predpokladal, Euroval I. nebude postačovať. Je potrebné ho navýšiť a nemusím byť prorokom, aby som vedel predpovedať, že ani Euroval II. nebude postačovať, takže určite sa dočkáme jeho pokračovania. Viac časti už má len knižné a filmové spracovanie Harryho Pottera. Bude zaujímavé do budúcnosti sledovať, či tento bestseller s názvom Euroval spomínanú knihu neprekoná.

 

Veriteľom samozrejme ide o ochranu svojích investícii, a keď sa títo finanční žraloci nasýtia a grécky dlh sa splatí, čaká nás ďalšie pomáhanie Portugalsku, Španielsku či Írsku, pretože títo žraloci sa pri Grécku nezastavia, pôjdu po ďalších krajinách. Najrozumnejšie by bolo nechať Grécko padnúť, predsa mali veritelia rátať aj s možným rizikom, keď tie grécky dlhopisy kupovali. Ak by Grécko skrachovalo, samotný fakt krachu by krízu nespôsobil, pretože kríza príde tak či tak, no dopady krízy pre nás budu oveľa horšie, ak budeme mrhať financiami na záchranu Grécka. Krachom Grécka by finanční žraloci dostali po tlame, a ochránili by sa tým ďalšie krajiny v Európe pred špekulatívnymi nákupmi štátnych dlhopisov.

 

Najviac sa mi na tomto všetkom začína „páčiť“ smer, ktorým sa Európa uberá. Odmietli sme podporiť Euroval II. nevadí, však náš parlament môže hlasovať až dovtedy, pokiaľ nepovie správnu odpoveď pre Brusel, ktorá bude Áno. Kde sa vytratila demokracia? Načo potom boli všetky maastrichtské kritéria, ktoré musí splniť každý člen menovej únie? Miesto toho, aby Grécko bolo vylúčene z menovej únie, čo by mal urobiť europarlament za ich falšovanie údajov, oni idú im finančne „pomáhať“, kde peniaze nebudú použite na nič prospešné, iba na splatenie úrokov a dlhu. Veď prečo nie? Poďme zadlžiť milióny obyvateľov Európy a ich deti dlhmi, len preto, aby hŕstka veriteľov a skorumpovaných politikov si pripísala zopár ďalších mld Euro na svoje účty. Najhoršie na tej európskej politike je fakt, že tieto časy čo práve zažívame a čo sme už prežili, budú raz pre nás znamenať staré dobré časy, pretože v budúcnosti nás nič dobré a pozitívne nečaká, kto tvrdí opak klame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?